ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО АБО ІСПИТУ

Спочатку підготуйте місце для занять. Заберіть зі столу усі зайві предмети, зручно розкладіть свої зошити, підручники, ручки тощо. 

Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. Для цього достатньо дрібнички: картинки, занавіски, серветки, лампи, тощо. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%. 

Складіть план своєї роботи. Перед тим визначте - Хто Ви є? - сова чи жайворонок, який час для Вас є самим продуктивним. Складіть план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ви робите і не говорити усім оточуючим: «Я займаюся чи готуюсь», а «Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал». 

Починайте із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишайте на після обіду. Змінюйте заняття та відпочинок. Пам’ятайте, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. 

Не забувайте у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. 

Спілкування у соціальних мережах, ігри з комп’ютером тільки додають втоми і тому не можуть бути відпочинком. Тренуйтесь щоденно робити тести. 

Робіть це із секундоміром. Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчиться робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядайте.

Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього.

 

Поради абітурієнтам для успішного проведення ЗНО

Зовнішній вигляд і поведінка

  1. Якому б стилю Ви не віддавали перевагу, на ЗНО краще прийдіть у строгому костюмі з піджаком («ЗНО для мене – завжди свято, професоре!») і зберігайте серйозність. Зовсім не обов’язково своїм зовнішнім виглядом дати зрозуміти, що Ви є пристрасним прихильником певного музичного напрямку, прибічником яких-небудь екзотичних переконань тощо.
  2. Є така чудова фраза: «Потрібно - і полюбив!». Потрібно писати захоплені відгуки про твори Гоголя – будь ласка! Потрібно описати ще когось як негативного персонажа – пишете те, про що Вас просять. А перед тестуванням потрібно закохатися в той предмет, який здаєш. Тож словесно змалюйте інтерес та захоплення від предмету і повірте у це.
  3. У пункт ЗНО прийти без запізнення, а краще за 15-20 хвилин до початку тестування.
  4. При собі тримайте перепустку, паспорт і декілька (запасних) ручок.
  5. Якщо на вулиці холодно, то вдягніться тепло, адже Ви сидітимете на тестуванні не одну годину.
  6. Зберігайте спокій та впевненість.
  7. Не вживайте в день тестування заспокійливих засобів! Вони можуть загальмувати здатність мислити, зробити Вас сонливим і байдужим до того, що відбувається.

Якщо раптом «усе забули»

Погляньте на питання та помiркуйте, які асоціації воно викликає. Може, щось схоже Ви вчили по іншому предмету? Адже інформацію Ви дізнаєтеся не лише на уроці, а й по телебаченню, радіо, через Інтернет, у розмовах, у відповідях інших учнів, знаходите не лише в науковій, а і в художній літературі (наприклад, у тій, що стосується гуманітарних предметів). Невже за попередні (принаймні) 16 років Ви абсолютно нічого не дізналися, не читали, не чули? Головне – не панікуйте та зосередьтеся.

 

Як пройти ЗНО

  1. Пам’ятайте, хвилювання перед іспитом - це цілком нормальне і природне явище.
  2. Якщо хвилювання Вам заважає, спробуйте оволодіти собою: вийти з будинку раніше, пройтися пішки, зробити декілька глибоких видихів і вдихів (відрегулювати дихання) і таким чином збагатити мозок киснем.
  3. Під час тестування уважно слухайте інформацію, яку Вам повідомлять інструктори.
  4. Намагайтеся зосередитися на тестових завданнях, відключитися і не звертати жодної уваги на те, що відбуватиметься навколо Вас.
  5. Якщо щось Вам незрозуміло, не соромтеся задати запитання інструкторам.
  6. Працюйте швидко, але без поспіху. Двічі перечитуйте питання , щоб зрозуміти його правильно.
  7. Не турбуйтеся з приводу завдань, які не вдалося вирішити, тому що ті, які Вас чекають попереду, обов'язково принесуть Вам бажані бали.
  8. Не зупиняйтесь надовго з тим завданням, яке не вдається вирішити відразу. Заплануйте пройти спочатку по легких завданнях, а потім, приступити до тих, які з першого разу здалися складними або незрозумілими.
  9. Користуйтеся методом виключення (виключайте заздалегідь неправильні відповіді). Не забувайте: іноді є сенс довіряти своїй інтуїції.
  10. Щоб успішно справитися з тестуванням, потрібно працювати, звіряючись з часом, що залишився, і з кількістю невирішених завдань.
  11. Намагайтесь залишити хоч би трохи часу для перевірки своєї роботи: для того, щоб встигнути виправити явні помилки, описки, які зробили від хвилювання або поспіху.
  12. Пам’ятайте, що напередодні іспиту не слід перенавантажувати себе. Навпаки, потрібно добре виспатися, встати бадьорим, з гарним настроєм, адже Вам необхідно використати всі свої можливості, здібності й уміння.

 

5 способів підвищити інтелект

Мозок вимагає вправ в тій же мірі, що і м’язи. Якщо ви використовуєте мозок часто і правильно, ви станете мислити продуктивніше і зможете простіше концентруватися. А якщо ви не використовуєте мозок, то скоро здібності вчитися і думати почнуть слабшати.

Ось 5 простих способів, які допоможуть вичавити максимум продуктивності зі старої доброї сірої речовини:

1. Зведіть до мінімуму час на перегляд телевізора.

Це важко. Люди люблять животіти перед телевізором. Здавалося б, що в цьому такого? Проблема в тому, що коли ми дивимося телевізор, ми не використовуємо ресурси мозку і не даємо йому відпочити. Це як ніби енергія м’язів витрачається, а користі для здоров’я немає. Ви себе не відчуваєте спустошеним після двогодинного перегляду телевізора? Очі втомилися від фокусування на екрані настільки, що вже немає сил навіть читати. Якщо вам хочеться відпочити, краще почитайте книгу. Якщо втомилися – послухайте музику. Коли проводите час з друзями – відключіть ТБ і поговоріть. Всі ці дії набагато більше задіюють розумову діяльність і дозволяють вам розслабитися.

2. Займіться фізичними вправами. 

Здається, що людина може дізнатися значно більше, якщо буде читати книги, а не займатися фізкультурою. Насправді, після фізичного навантаження продуктивність роботи мозку значно збільшується. Голова стає ясною, виникає хвиля енергії. Ви відчуваєте наснагу, вам простіше сконцентруватися.

3. Читайте стимулюючі книги.

Багато людей люблять читати популярні романи, і, на жаль, такі книги абсолютно не стимулюють. Якщо ви хочете поліпшити здатність мислити або писати, потрібно читати книги, які змушують зосередитися. Читання класичної літератури може змінити ваш погляд на світ, ви навчитеся викладати свої думки красивою літературною мовою. Не дивуйтеся, якщо вам доведеться підглянути у словнику слово, не бійтеся великих параграфів. Якщо потрібно, перечитайте абзац, і незабаром ви освоїте стиль автора.Почитавши розумні книги, ви виявите, що вам вже не цікаво читати популярну літературу. Дізнаватися щось нове набагато цікавіше, ніж тупо перегортати сторінки.

4. Хто рано лягає і рано встає, здоров’я, багатство і розум наживе.

Ніщо не може так погано позначитися на мисленні, ніж недолік сну. Щоб не відчувати втоми, потрібно лягати спати раніше і не менше 8 годин. Якщо ви пізно встанете і потім засидиться допізна, то ви будете розсіяним увесь день, не зможете сконцентруватися. Більшість людей працюють дуже продуктивно у ранкові години. Чим раніше ви прокинетеся, тим більше продуктивних годин буде у вас в запасі. Якщо у вас є можливість, поспіть 10-20 хвилин, коли раптом відчуєте втому. Поспіть довше – будете млявими, а короткий сон освіжить вас.

5. Виберіть час, щоб подумати. 

Часто наше життя стає настільки метушливим, що у нас не залишається часу навіть на те, щоб це усвідомити. Стає важко на чомусь сконцентруватися, тому що в голову постійно лізуть думки. Щоб не допустити цього, намагайтесь відводити час на те, щоб посидіти одному і подумати, організувати думки і виділити пріоритети. Ви зможете зрозуміти, що для вас справді важливо, а що ні. Неважлива інформація більше не буде вас турбувати. Ні, не потрібно сидіти на підлозі зі схрещеними ногами і співати священний «оммм». Можна займатися чим завгодно, лише б ви залишилися на самоті на деякий час. Можна просто ненадовго прогулятися. Поекспериментуйте, і ви зрозумієте самі, що для вас краще.

Жоден з цих способів не є революційним, але, як відомо, самі прості речі працюють краще за все. Найскладніше, почати користуватися ними. Дотримуйтесь цих порад, і ви самі відчуєте, як ваш інтелект підвищується.

 

7 правил здорового способу життя

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя: правило № 1. 

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.

Як говорив сам древньогрецький філософ Гіппократ: «Їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею». В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

Здоровий спосіб життя: правило № 2. 

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! 

І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3. 

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4. 

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.

Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5. 

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!

І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

Здоровий спосіб життя: правило № 6. 

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

Здоровий спосіб життя: правило № 7.

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.

Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!

Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

 

Розвиток пам'яті

Щось з пам’яттю моєю сталося…

Задали вивчити вірш чи іноземні слова. А для тебе немає нічого гірше ніж вчити на пам'ять. Замість того, що б швидко впоратися із завданням і піти гуляти з друзями ти сидиш і «заучуєш» домашні завдання. Так може, варто зайнятися тренуванням своєї пам'яті. Не буває поганої пам'яті, буває погано розвинена.

Вчені говорять, що людина лише на 10 % використовує можливості свого мозку. Пам'ять є базою розумового процесу. Вона - скарб людського розуму. При народженні кожен отримує певні здібності до запам'ятовування. Але хороша пам'ять залежить від того, як часто ми її тренуємо.

Вправи для тренування пам'яті :

Що таке мнемоніка?

Мнемоніка - (від грец. Mnemonikon - мистецтво запам'ятовування) це техніка, яка допомагає за допомогою різних методів запам'ятовувати інформацію самого різного роду. Придумав її Піфагор. А названа вона на честь давньогрецької богині пам'яті Мнемозіни.

1 . Увімкніть уяву

Люди, які запам'ятовують величезні числа, завжди мають розвинену уяву. Вони представляють число у вигляді рослин, тварин і неживих предметів, наприклад, двійка - лебідь, вісімка - матрьошка, одиниця - стовп біля дороги, шістка - замок і т. д. Не можете уявити картинку відразу в розумі - намалюйте.

2 . Рухайтеся

Більше танцюйте, рухайтеся, займайтеся спортом. Це значно покращує кровообіг, у тому числі і в головному мозку, активізує психічні процеси, що забезпечують сприйняття, відтворення і переробку інформації.

3 . Зосередьтеся на процесі запам'ятовування

Якщо ви хочете запам'ятати щось, зосередьтеся на цьому процесі. Обміркуйте, слухайте, проведіть паралелі зі своїм життям або з набутими знаннями. Чим більше почуттів і думок «зачепиться» за наявну інформацію, тим вище ймовірність запам'ятати дійсно щось важливе.

4 . Напружуйте пам'ять

Якщо ви щось забули: значення слова, дату з книги, ім'я співачки, телефон друга - перш ніж відразу ж лізти в словник, користуватися Інтернетом або телефонною книгою, спробуйте хоча б протягом декількох хвилин самостійно згадати забуте.

5 . Тренуйтеся

Читайте художню літературу, після чого коротко записуйте імена героїв і сюжет. Переглядайте час від часу записи і відновлюйте прочитане в пам'яті. Це допоможе не просто тренувати пам'ять, але і прославитися ерудованою особистістю в колі друзів.

6 . Забудьте про зубріння

Заучувати щось, не розуміючи, не бачачи образи перед очима, не переказуючи своїми словами текст, невигідно. Зубріння далі оперативної пам'яті не пройде. Точно не піде на користь вчити «до іспиту» або «до завтра». Якщо ви при запам'ятовуванні поставити мету «вивчити навічно», то переможете.

7 . Асоціюйте

Щоб запам'ятати ім'я тільки що представленої вам людину подумки асоціюйте її з відомою особистістю c таким же ім'ям або зі своїм знайомим і додайте обов'язково щось від себе.

8 . Повторюйте

Повторення - мати навчання. Але не варто повторювати отриману інформацію по 5 разів поспіль, а робіть це по одному разу на день протягом п'яти днів. І краще за все робити це на ніч, або з ранку.

9 . Правильно харчуйтеся

Море продукти, риба, яйця, злаки, рослинна олія та овочі покращують пам'ять. Часом і всього лише шматочок шоколаду може підбадьорити трохи втомлений мозок.

10 . Вчіть вірші улюблених поетів

Заучуйте по одному невеликому віршу кожен день (якщо важко, то достатньо всього чотиривірші) і влаштовуйте в кінці тижня подругам або своїм родичам поетичні вечори. Вже через кілька місяців ви напевно помітите, що ваша пам'ять покращилася.

11 . Вивчайте іноземні мови

Ефективним засобом поліпшення пам'яті є вивчення іноземних мов.

12 . Забудьте про лінь

Не лінуйтеся. Ледачим людям у своїх діях і думках, хороша пам'ять ніколи не світить.

 

Розвиток пам'яті

Увага!

Часто чуєш від вчителів, сконцентруйся, де ти лытаеш, ти неуважний ... Концентрація уваги - це зосередженість, зібраність, спрямованість думки в одну точку, на один об'єкт. Уміння концентруватися в нагоді і на контрольній з алгебри і на уроці фізкультури. Можна сказати, що увага - це голка, а пам'ять нитка. Ми запам'ятовуємо те, куди спрямовуємо увагу. Складність полягає в тому, що наша увага рухома, вона не може знаходитися в одній точці. Ми весь час переключаємося з одного об'єкта на інший.

Вправи для тренування увагу:

Зберігай спокій .

Перед тим як почати робити домашні завдання слід сісти зручніше за робочим столом. У кімнаті має бути тиша, спокійна обстановка, що б тебе ніхто не відволікав. Прийми зручну позу, спробуй максимально розслабитися, побудь в цьому стані кілька хвилин. Фахівці кажуть: чим більше ми розслаблюємо тіло, тим гостріше стає наша увага.

Увага на одному предметі.

Цю вправу можна виконувати вдома, на вулиці, в транспорті, коли є вільний час. Знайди в просторі об'єкт, на який ти будеш концентруватися: рекламне оголошення, ліхтарний стовп, дерево. На протязі п'яти хвилин спробуй концентруватися саме на вибраному об'єкті. Можеш навіть завести будильник в мобільному телефоні. Тебе буде відволікати маса речей, п'ять хвилин здадуться годиною, але ти все таки повертайся до свого об'єкту знову і знову.

Читай з олівцем.

Тобі не раз доводилося ловити себе на думці, що ти читаєш, але вже нічого не розумієш. Ця вправа допоможе тобі бути «тут і зараз», а не на шкільній дискотеці яка відбудеться через місяць. В той момент коли будеш відстежувати момент відволікання, роби паузу і відзначай пташкою місце, де розсіялася твою увагу. Потім повернися назад, до того моменту в тексті, коли ти розумієш, про що йшла мова. Почни читати саме з того місця. Можливо тобі доведеться перечитувати кілька разів одне і теж. Проте з часом на полях пташок буде все менше і менше.

Тренуй свою увагу і ти побачиш, що в тебе покращиться пам'ять, та ти почнеш краще вчитися.

 

Як готувати домашні завдання

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай і відповідай на питання.

2. Якщо щось незрозуміло, не соромся поставити запитання.

3. Уважно і докладно записуй завдання з кожного предмета.

4. Вчися користуватися довідниками і словниками, щоб уміти з'ясувати значення незнайомих слів і виразів.

5. Навчися знаходити цікаву потрібну інформацію за допомогою кому п'ютера.

6. Важкий матеріал уроку повтори в той же день вдома, щоб відразу закріпити його і запам'ятати.

7. Виконуючи домашнє завдання, не просто думай над тим, що треба зробити, а ще й вирішуй, за допомогою яких засобів і прийомів цього можна досягти.

8. Не соромся звертатися за допомогою до дорослих і однокласникам.

9. Перед виконанням домашньої роботи переконайся, що в щоденнику записані всі завдання.

10. Виріши для себе, в якій послідовності краще виконувати завдання і скільки часу знадобиться на кожне з них.

11. На письмовому столі має лежати тільки те, що необхідно для виконання одного завдання. Після його завершення прибери зі столу вже використані матеріали і виклади ті навчальні приладдя, які необхідні для виконання завдання по наступному предмету.

12. У процесі приготування домашнього завдання роби невеликі перерви.

13. Вивчаючи заданий матеріал, спочатку його треба зрозуміти, а вже потім - запам'ятати.

14. Перед виконанням письмової роботи вивчи всі правила, які тобі можуть стати в нагоді.

15. Читаючи підручник, задавай собі питання по тексту.

16. Дізнаючись нові поняття і явища, зв'язуй їх за змістом з уже відомими раніше.

17. Велике завдання необхідно розбивати на частини і працювати над кожною з них окремо.

18. Готуватися до творів і доповідям слід заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження, а не залишаючи таку відповідальну роботу на останній день.

19. Необхідно вміти користуватися картами та схемами і використовувати їх при підготовці усних уроків.

20. Складай план усної відповіді і перевіряй себе.